Citigo: Rodí se první malý vůz automobilky Škoda


Model Citigo byl poprvé světu představen v polovině září letošního roku. Nová škodovka se již v těchto dnech sériově vyrábí v Bratislavě a ještě letos má být zahájen její prodej. Prodej modelu Citigo chce škodovka zahájit nejdříve na českém trhu, expanze na další evropské trhy je naplánovaná na léto 2012. Škodovka na trh nejprve uvede třídveřové provedení a v příštím roce si zájemci budou moci zakoupit i provedení pětidvéřové.


Citigo – stvořené do městské džungle

Škodovka sedmé modelové řady je přímo stvořená do městské džungle. Citigo je totiž pouze 3,56 metru dlouhé a 1,65 metru široké. Citigo se tak snadno proplete městskými ulicemi a ani se spotřebou ve městě by to nemuselo být špatné. Pod kapotu totiž dostane motor o objemu jeden litr a výkonu kW/60 k nebo 55 kW/75 k. Spotřeba by se tak mohla pohybovat okolo 4,3 litrů na 100 km.

Citigo však není určeno jen lidem, kteří potřebují vhodné auto do městského prostředí. Škoda si chce tímto vozem získat také zákazníky mladších generací. V neposlední řadě chce Škoda oslovit lidi, kteří si chtějí pořídit druhé auto do rodiny.


S jakou konkurencí bude Citigo bojovat?

Citigo bude především bojovat se svými sourozenci – Volkswagenem Up! a Seatem Mii. Mezi hlavní konkurenty však patří i Fiat Panda nebo Fiat 500.

Otázkou však zatím zůstává, za jakou cenu bude Citigo nabízeno.Škodovka zatím oficiálně cenu neodhalila, ale řada odborníků se shoduje, že se bude pohybovat okolo 220 000 Kč.